Dziennik Inwestora

Jak grać na giełdzie aby zarobić?

W co inwestować w 2014 roku?

Dziennik Inwestora » W co inwestować » W co inwestować w 2014 roku?
Polecamy Przesyłki Wielkogabarytowe Paletto.pl!

Każdy posiadacz wolnego kapitału zastanawia się w co inwestować w 2014 roku. Odpowiedź z pewnością nie jest prosta i oczywista. Sposobów inwestowania jest całe mnóstwo. Jedne są proste i pewne, inne agresywne – bardziej dochodowe, ale mniej pewne. Warto na początek zapoznać się z podstawowymi sposobami inwestowania, aby móc świadomie wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję.

Pomysły na to w co inwestować w 2014 roku

Inwestycja to pojęcie bardzo ogólne. Inwestowaniem można nazwać każde przekazanie środków finansowych na cel, który ma przynieść korzyść w przyszłości. Przeciwieństwem inwestowania jest zamrażanie pieniędzy, czyli zatrzymywanie go, nie robienie z nim nic. Dużo bardziej opłaca się jednak w coś zainwestować.

Inwestować można chociażby w siebie lub w edukację dzieci. Dobrych efektów tego typu działań spodziewamy się w przyszłości. Jednak najczęściej inwestowaniem nazywa się obracanie pieniędzmi. Można to robić w sposób bezpieczny lub bardziej aktywny. Zawsze jednak najważniejsza jest nasza wiedza, mobilność, także intuicja. To będąc aktywnym mamy szansę na powiększenie swojego kapitału.

W co inwestować w 2014, żeby nie stracić

Inwestowanie zakłada pomnażanie pieniędzy. Musimy jednak mieć świadomość, że nie każda inwestycja tak właśnie się kończy. Z pewnością warto interesować się rynkiem finansowym. Przeciętny Polak zwykle nie posiada dużej wiedzy na temat inwestowania i nie ma pojęcia w co inwestować. Jego wiedza kończy się na wiadomości o możliwości założenia lokaty bankowej. Lokata jest również jednym ze sposobów inwestowania, ale należy do tych najmniej aktywnych. Aby skutecznie pomnażać swoje pieniądze inwestując trzeba stale zgłębiać wiedzę na ten temat i oczywiście śledzić aktualne tendencje. To jest podstawą do podejmowania jakichkolwiek decyzji. Wiedząc w co teraz inwestować warto, z pewnością nie popełnimy finansowego błędu.

A może własny biznes?

Innym pomysłem na wykorzystanie hossy i optymizmu na rynkach, może być założenie własnego biznesu. Żeby zminimalizować ryzyko, najlepiej skorzystać z franczyzy. Porównanie franczyz pozwoli wybrać najkorzystniejszą w naszym mieście franczyzę.

Ile można na tym zarobić? Najlepsze sieci franczyzowe proponują nawet ponad 20% zysku rocznie, czyli może nawet więcej niż według analityków urośnie giełda w 2014.

ABC jak inwestować w nieruchomości w 2014

Za najstabilniejsze uznaje się zwykle lokaty, 2014 rok jednak może być stabilny dla inwestujących w nieruchomości. Nieruchomości to rynek bardzo mobilny, zmieniający się szybko, a więc dający wiele szans na wzbogacanie się. Istnieje również kilka opcji inwestycji w nieruchomość.

 1. Nieruchomość można kupić dla siebie lub swojej rodziny. Taki zakup na przyszłość może być bardzo pomocny w trudniejszych czasach. Możesz kupić nieruchomość dla swoich dzieci, ułatwiając im tym samym start w dorosłość.

 2. Można kupić nieruchomość z przeznaczeniem na wynajem. Jest to inwestycja dająca nam korzyści już teraz, ale także pozostająca na przyszłość.

 3. Nieruchomość może być podstawą dla naszej działalności biznesowej, na przykład w przypadku zakupu ziemi.

 4. Kupno nieruchomości może mieć charakter spekulacyjny, czyli zgodny ze starą zasadą tanio kupić, drogo sprzedać.

Poradniki typu „ABC jak inwestować w nieruchomości” można odnaleźć w Internecie. Warto z nich skorzystać zanim zacznie się wkładać pieniądze w jakikolwiek interes. Jeśli chcesz się dowiedzieć w co teraz inwestować również z pewnością powinieneś z nich skorzystać.

Tagi wpisu:

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet, koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem video Profit Sites Academy. Ma 110% gwarancję skuteczności.

Być może zainteresuje Cię też Content Marketing - najskuteczniejszy sposób promocji w 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Ostatnio komentowane:

  1. domowakuchnia.com 2014-10-18 17:46:29

  2. domowakuchnia.com 2014-10-18 17:49:11

  3. domowakuchnia.com 2014-10-18 21:50:19

  4. sec news 2014-10-26 11:19:43

  5. www.dailycredit.pl 2014-11-14 12:30:53